Голямата награда на Дванадесетия детски етнофестивал взе балетна школа „Галаксико”

Голямата награда в конкурса на Дванадесетия детски етнофестивал „Децата на Балканите – с духовност в Европа!” взеха прекрасните танцьори от балетна школа „Галаксико” от Детски младежки център – град Димитровград. Наградата на името на „Проф. д-р Желязко Христов, д.м.” бе присъдена на победителите, заради изключителната им подготовка, майсторски и танцови умения и най-вече талант, с който изпълниха атмосферата на китното селище Минерални бани, област Хасково.

На етнофестивала бяха раздадени десетки купи и награди за най-добрите участници. Наградите връчи вицепрезидентът на КНСБ Пламен Нанков, който поздрави децата по случай 1 юни – Международния ден на детето, и заяви, че предстоят още по-китни и разнообразни фестивали. На тазгодишното издание на големия празник бяха връчени следните награди:

Голяма награда на фестивала „Проф. д-р Желязко Христов, д.м.” печели балетна школа „Галаксико”, Детски младежки център – град Димитровград

І. НАРОДНО ПЕЕНЕ

1. До 14 годишна възраст
І място ГЕРГАНА ГЕРГИНОВА ПРИ ОУ „ХРИСТО БОТЕВ” – С. САМОРАНОВО, ОБЛ. КЮСТЕНДИЛ
ІІ място ЕЛИСАВЕТА ГАНЧЕВА ПРИ НУИ „ДОБРИ ХРИСТОВ” – ГР. ВАРНА
ІІІ място ТАТЯНА ХРИСТОВА – НЧ  „ВАСИЛ ЛЕВСКИ” – ГР. КАРЛОВО

2. До 18 годишна възраст
І място АДЕЛИНА ЧЕРКЕЗОВА – ОУ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ” – С. ДРАНГОВО, ОБЛ. КЪРДЖАЛИ
ІІ място ДАЯНА КАРАДЖОВА – НЧ „ХРИСТО БОТЕВ 2000” – ГР. РУДОЗЕМ, ОБЛ. СМОЛЯН
ІІІ място ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР – НЧ „ИВАН ВАЗОВ 1999” – ГР. МАДАН, ОБЛ. СМОЛЯН                                                

ІІ. ВОКАЛНИ ГРУПИ

І място ВГ „СТРУМСКА МЛАДОСТ” – НЧ „БРАТСТВО 1869” – ГР. КЮСТЕНДИЛ
ІІ място ДФПГ „ДЕБЪРСКИ СЛАВЕЙЧЕТА” – ОУ „Г. КАРАСЛАВОВ” – ГР. ПЪРВОМАЙ
ІІІ място ДВГ „ЩАСТЛИВЦИ” – СНЦ „ЩАСТЛИВЦИ – ГР. ХАРМАНЛИ

ІІІ.  ТАНЦОВИ КОЛЕКТИВИ

1. До 14 годишна възраст
І място ФТА „МАТЕВСКИ” – СОУ „Д . МАТЕВСКИ” – ГР. ПЛОВДИВ                  
ІІ място ДТС „ХОРЦЕ” – 125 СОУ „ПРОФ. Б. ПЕНЕВ” – ГР. СОФИЯ
ІІІ място ФТС „ГАЙТАНИ” – НЧ „ИЗГРЕВ 1927” – С. РОГОШ, ОБЛ. ПЛОВДИВСКА

2. До 18 годишна възраст
І място ТФ «ЗАРЕНИЦА» - НЧ «ХРИСТО БОТЕВ 1871» - ГР. СМОЛЯН
ІІ място АНСАМБЪЛ «ЧИНАРЧЕ» - НЧ «ХРИСТО БОТЕВ 1909» - С. КАЗИЧЕНЕ – СОФИЯ
ІІІ място ТС „ХОРИЩЕНЦЕ” – НЧ „ДРУЖБА 1870” – ГР. ХАРМАНЛИ

ІV. СЪВРЕМЕННИ ТАНЦИ /модерни, спортни, балет/
І място БАЛЕТНА ФОРМАЦИЯ «РОНА» - ОНЧ «ЗАРЯ» - ГР. ХАСКОВО
ІІ място СТУДИО ЗА МОДЕРНИ ТАНЦИ – НЧ „ДРУЖБА 1870” – ГР. ХАРМАНЛИ
ІІІ място ТЦ ПЕТЯ СТЕФАНОВА – ГР. СВИЛЕНГРАД

V. ФОЛКЛОРНИ ТАНЦИ НА ЕТНООСНОВА
І място ТК „ОГНЕНИ РИТМИ” – НЧ „РОМА2004” – ГР. ДИМИТРОВГРАД
ІІ място ТФ «ОГНЕНИ СТЪПКИ» - ІV ОУ «ИВАН ВАЗОВ» - ГР. КЮСТЕНДИЛ
ІІІ място ТС „РОМА” – НЧ „ОТЕЦ ПАИСИЙ” – ГР. ОМУРТАГ

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ НА ФЕСТИВАЛА /купи/

I. Камерни състави
- до 14 год.
КВАРТЕТ „ДУДУЦИ” – НЧ „ХРИСТО БОТЕВ” – ГР. НОВИ ПАЗАР”
- до 18 год.
ФА „БИСЕР” – ИЗПЪЛНИТЕЛИ НА ТАРАНБУКА И ТЪПАН – СДРУЖЕНИЕ „БИСЕР 2000” – ГР. БЛАГОЕВГРАД

II. Ансамбли
-    до 14 год.
ФТФ „БОЖЕНЦИ” – НЧ „ГАБРОВО 2002” – ГР. ГАБРОВО
-    до 18 год.
ФА „ТАНГРА” – НЧ „ИСКРА” – С. ПОПИНЦИ, ОБЛ. ПАЗАРДЖИК

IІІ. Пресъздаване на народен обичай
ДЕТСКА КУКЕРСКА ГРУПА – НЧ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ” – ГР. БАНЯ, ОБЩИНА КАРЛОВА

ІV. Оригинално изпълнение на автентичен фолклор
ДТС «ДЕТЕЛИНА» - СОУ «ГЕО МИЛЕВ» - ГР. ВАРНА

V. Оригинална хореография
МАРИЯ ЙОСИФОВА – ХОРЕОГРАФ НА ТФ „ЗАРЕНИЦА” – НЧ «ХРИСТО БОТЕВ 1871» - ГР. СМОЛЯН

VІ. Награда на Сдружение “Благотворителен фонд проф. д-р Желязко Христов, д.м.”
ГИД „МАЛЕНА” – SOS ДЕТСКО СЕЛИЩЕ – ГР. ТРЯВНА

VІІ. Награда на Сдружение “Благотворителен фонд проф. д-р Желязко Христов, д.м.”
ИВО  ИЛИЕВ  МАРИНОВ – SOS ДЕТСКО СЕЛИЩЕ – ГР. ТРЯВНА

VІІІ. Специална награда на Синдиката на българските учители
МОДЕРЕН БАЛЕТ „ДИВИ” – СОУ „П.К. ЯВОРОВ” – ГР. ЧИРПАН

ІХ. Специална награда на „Сдружение на танцовите дейци”
ДТА „ТЪРГОВИЩЕ” – ОДК – ГР. ТЪРГОВИЩЕ

Х. Най-малък и талантлив участник предметна награда от „САНИ-КОНС ТОДОРОВ И СИЕ” СД
ИЛИНА ТЕОДОСИЕВА – ЦДГ І „РОЗА” – ГР- ДИМИТРОВГРАД

ХІ. ГОСТИ ОТ ЧУЖБИНА /специална награда/
Танцов състав „Байламос” – гр. Пирот, Република Сърбия;
Църковен танцов ансамбъл „Бранко” – гр. Ниш, Република Сърбия;
Творчески ученически център - гр. Анений Ной, Република Молдова;
Център за детско творчество – гр. Криуляни, Република Молдова;
Танцова фолклорна група „Тиквеш”- гр. Кавадарци, Република Македония;
Културно дружество „Сички брод” – гр. Тузла, Република Босна и Херцеговина

ХІІ. ГРАМОТИ
1.    ТС „ЕТНОМАГИЯ” – ОУ „Н. Й. ВАПЦАРОВ” – ГР. ХАСКОВО
2.    ТС „РОДОПСКИ ЗВЪН” – НЧ „НОВ ЖИВОТ” – С. ЧЕПИНЦИ, ОБЩИНА РУДОЗЕМ
3.    ТФ „ПРИЯТЕЛИ” – ОБЕДИНЕНИ УЧЕНИЧЕСКИ ОБЩЕЖИТИЯ – ГР. ХАСКОВО

ХІІІ. НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА МИНЕРАЛНИ БАНИ
ДГАФ „ИЗВОРЧЕ” – РЪКОВОДИТЕЛ ЖЕЛЯЗКА ВАСИЛЕВА – НЧ „ЗАРЯ 1957” – С. МИНЕРАЛНИ БАНИ, ОБЛАСТ ХАСКОВО


ПРЕСЦЕНТЪР КНСБ
(02) 4010 494