VI-ти детски етнофестивал-награди - Петък, 6-2-2006

НАГРАДИ

ШЕСТИ ДЕТСКИ ЕТНОФЕСТИВАЛ
“ДЕЦАТА НА БАЛКАНИТЕ – ЗАЕДНО ЗА ЕВРОПА”
31 май – 1 юни 2006 г.
Хасковски минерални бани

Голяма награда на фестивала

“ДЮФА Елица” при Общински център по фолклор гр. Пазарджик

I. НАРОДНО ПЕЕНЕ

1. Първа възрастова група ...

НАГРАДИ

ШЕСТИ ДЕТСКИ ЕТНОФЕСТИВАЛ
“ДЕЦАТА НА БАЛКАНИТЕ – ЗАЕДНО ЗА ЕВРОПА”
31 май – 1 юни 2006 г.
Хасковски минерални бани

Голяма награда на фестивала

“ДЮФА Елица” при Общински център по фолклор гр. Пазарджик

I. НАРОДНО ПЕЕНЕ

1. Първа възрастова група

I-во място – Витка Иванова Николова при SOS Детско селище гр. Трявна

II-ро място – Николета Ганчева Маринова при ОНЧ “Св. Св. Кирил и Методий” с. Градина

III-то място – Християн Ангелов гр. Левски

2. Втора възрастова група

I-во място – Петя Миленова Петрова при ОУ “Любен Каравелов” гр. Хасково

II-ро място – Станислава Росенова Василева при СОУ “Неофит Рилски” гр. Харманли

III-то място – Таня Тодорова Табашка при НЧ “Пробуда” гр. Кричим

3. Трета възрастова група

I-во място – Айше Сенай Алиева при ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” с. Устина

II-ро място – Любомира Павлова при НЧ с. Казичене

III-то място – Деян Руменов Карастоянов при ОУ “Христо Ботев” гр. Мъглиж

II. АВТОРСКИ ПЕСНИ

I-во място – Вокална група “До-ре-ми” при VI-то ОУ гр. Шумен

II-ро място – ДФГ “Шарено герданче” при Младежки дом гр. Търговище

III-то място – Група за автентичен фолклор при читалище “Бъдеще” гр. Габрово

III. СЪВРЕМЕННИ ИНСТРУМЕНТИ

1 купа – специална награда – Александър Руменов Асенов при НЧ “Милин камък” с. Мраморен

IV. КАМЕРНИ ВОКАЛНИ ГРУПИ

1 купа – специална награда – Вокална група “Децата на Севлиево” при гр. Севлиево

V. КАМЕРНИ ТАНЦОВИ СЪСТАВИ

1 купа – специална награда – Детски фолклорен ансамбъл “Чинарче” при Народно читалище с. Казичене

VI. АВТЕНТИЧЕН ФОРКЛОР

I-во място – Група за автентичен фолклор при читалище “Заря” Хасковски минерални бани

II-ро място – ДФГ “Родопски звънчета” при ОДК гр. Момчилград

III-то място – ВГ “Славеи” при ОУ “Св. Св. Кирил и Методий” с. Устина

VII. ТАНЦОВИ КОЛЕКТИВИ

1. До 14-годишна възраст
I-во място – Детски танцов ансамбъл при общински център за култура и младежка дейност гр. Кърджали

II-ро място – Танцов състав “Настроение” при НЧ “Пробуда” гр. Каспичан

III-то място – Детски танцов състав “Кюстендилче” при ОДК гр. Кюстендил

2. До 18-годишна възраст
I-во място – Танцов състав “Орфееви гори” при читалище “Орфееви гори” гр. Смолян

II-ро място – Танцов състав при читалище “Светлина” – Кремиковци гр. София

III-то място – Танцов състав при ОДК гр. Крумовград

VIII. ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ

1 купа – специална награда – Камерна група от “100 каба гайди” с. Момчиловци

IX. ОРКЕСТРИ

1 купа – специална награда – Гайдарски оркестър гр. Чепеларе

X. СЪВРЕМЕННИ ТАНЦИ /МОДЕРНИ, СПОРТНИ, БАЛЕТ/

I-во място – Балетни формации “Рона” при “Мини Рона” гр. Хасково

II-ро място – Клуб за спортни танци при читалище “Заря” гр. Хасково

III-то място – Балет “Диви” при СОУ “П. К. Яворов” гр. Чирпан

XI. НАЙ-ДОБРА ХОРЕОГРАФСКА КОМПОЗИЦИЯ

1 купа – специална награда – Танцов състав “Орфееви гори” при читалище “Орфееви гори” гр. Смолян

XII. НАЙ-МАЛЪК И ТАЛАНТЛИВ УЧАСТНИК

1 купа – Иво Илиев Маринов при SOS Детско селище гр. Трявна

................................................................................

НАГРАДИ НА НАЦИОНАЛЕН БРАНШОВИ ПЧЕЛАРСКИ СЪЮЗ

I. “Мис Фестивал” – Виктория Ангелуца /Молдова/
II. “Мистър Фестивал” – Димитър Кирилов /гр. Хасково/
III. Ваня Ангелска – ръководител на ВГ “Децата на Севлиево” – миксер
IV. ТК “Огнена магия” гр. Чирпан – радиокасетофон
V. Величко Димитров – ръководител на Танцов състав “Ветовче” – радиокасетофон

..........................................................................................

НАГРАДИ НА ЖУРИТО

2 купи - Специални награди за съхранение на ромския етнос:

- Танцов колектив “Весели деца” при читалище “Рома” гр. Димитровград;
- Група за ромски фолклор “Романия ЯГ” гр. Средец