Стартира Десетият международен работнически спортен фестивал

  • 01

Стартира Десетият международен работнически спортен фестивал с председател на организационния комитет президентът на КНСБ Пламен Димитров. Фестивалът се организира традиционно от БРФ „Спорт и здраве” и КНСБ с активната подкрепа на Министерство на физическото възпитание и спорта и е под патронажа на Кирил Йорданов – кмет на Община Варна.

В него участват близо 2000 души от 4 континента – Америка, Азия, Африка и Европа, представители на Китай, Мексико, Израел, Австрия, Дания, Литва, Русия, Сърбия, Румъния, Турция, Косово, Черна гора, Беларус, Киргизстан, Туркменистан, Азербайджан, Украйна, Тунис, Алжир и България.

Участниците се състезават в 15 спортни дисциплини – мини футбол, стрийтбол, боулинг, петанк, тенис на маса, тенис на корт, шахмат, бридж, дартс, волейбол, плуване, плажен волейбол, теглене на въже, плажна борба и лека атлетика. Участват над 100 български и международни клуба за работнически и аматьорски спорт.

В първата дисциплина, която вече завърши – лека атлетика (крос) призьорите са:

Крайно класиране Лека атлетика (крос) - жени

 

Отбор

Държава

т.

1

"АТОМ-СПОРТ" РУСИЯ

РУСИЯ

7

2

INDET

МЕКСИКО

5

3

БЕЛОРУСКИ ПРОФСЪЮЗ на РАБОТНИЦИТЕ

БЕЛАРУС

4

4

ОБЩИНА ШУМЕН

БЪЛГАРИЯ

3

5

РАБОТНИЧЕСКИ ЦЕНТЪР ЗА МЕЖДУНАРОДЕН ОБМЕН

КИТАЙ

2

6

ЕЛЕКТРОЕНЕРГИЕН СИСТЕМЕН ОПЕРАТОР

БЪЛГАРИЯ

1

КУПА ФЕЪРПЛЕЙ: АЕЦ КОЗЛОДУЙ

 

Крайно класиране - индивидуално Лека атлетика (крос) - жени

 

Име

 

1

OLGA PECHENKINA - ATOM-SPORT (RUSSIA)

3:14

2

MARIA DEL CARMEN - INDET (MEXICO)

3:21

3

NING XIAOYAN - CHINA WORKERS' CENTER FOR INTERNATIONAL EXCHANGE

3:22

 

Крайно класиране Лека атлетика (крос) - мъже

 

Отбор

Държава

т.

1

БЕЛОРУСКИ ПРОФСЪЮЗ на РАБОТНИЦИТЕ

БЕЛАРУС

7

2

ЕЛЕКТРОЕНЕРГИЕН СИСТЕМЕН ОПЕРАТОР

БЪЛГАРИЯ

5

3

ОБЩИНА ШУМЕН

БЪЛГАРИЯ

4

4

АЕЦ КОЗЛОДУЙ

БЪЛГАРИЯ

3

5

МИНИ МАРИЦА ИЗТОК ЕАД

БЪЛГАРИЯ

2

6

РАБОТНИЧЕСКИ ЦЕНТЪР ЗА МЕЖДУНАРОДЕН ОБМЕН

КИТАЙ

1

КУПА ФЕЪРПЛЕЙ: "SLEN' 90" ЧЕРНА ВОДА-РУМЪНИЯ

 

Крайно класиране - индивидуално Лека атлетика (крос) - мъже

 

Име

 

1

SHENOL SHEMSHEDINOV - SHUMEN MUNICIPALITY

9:08

2

ANDREY KOMLEV - ATOM-SPORT (RUSSIA)

9:12

3

VALERIY LAPTUHOV - BELARUS WORKERS' UNION

9:39

Медалите и купите връчи вицепрезидентът на КНСБ Валентин Никифоров.