Национален конкурс „Учител на годината“ – СБУ награди най-достойните учители на България за 2016 г.

  • 01

На 11 май 2016 г., в Деня за почит на светите братя равноапостоли и първоучители Кирил и Методий, в навечерието на най-светлия български празник - 24 май, Синдикатът на българските учители проведе заключителния етап на XIX Национален конкурс „Учител на годината”, едно от най-емблематичните и дългоочаквани събития за българското учителство.

Церемонията по награждаване на най-добрите учители от страната бе открита с тържествено слово на председателя на Синдиката на българските учители д.ик.н. Янка Такева. За престижния конкурс в „София хотел Балкан“ бяха номинирани 59 учители и директори от цялата страна, измежду, които бяха излъчени победителите в деветте направления.

Сред официалните гости на тържеството, превърнало се в израз на уважение към достойния труд на учителите, бяха Милена Дамянова - председател на Комисията по образование и наука в 43. Народното събрание, проф. Тодор Танев – съветник на министър-председателя на Република България Бойко Борисов по въпросите на образованието, Диян Стаматов – зам.-министър на образованието и наука; Ирина Гъркова – секретар по въпросите на социалната политика в президентството на Република България, Веселин Пенев – областен управител и Живка Първанова – зам.-областен управител на София-град, Росица Иванова – областен управител на София-област, Дончо Барбалов – зам.-кмет на Столична община. Сред останалите официални лица бяха още Н. Пр. д-р Ахмед Ал Мадбух – извънреден и пълномощен посланик на Палестина у нас, Пламен Нанков – вицепрезидент на КНСБ, Снежана Дукова – народен представител и член на Комисията по образование и наука в 43. Народно събрание, Красимир Вълчев – главен секретар на МОН, Асен Александров – съветник на министъра на образованието и науката; Ваня Кастрева – началник на РИО София-град, Мария Минчева – директор на Дирекция „Образование“ на Столична община, Емил Миков – главен експерт в „Организация и контрол на средното образование“ в Столична община, директори и учители - членове на СБУ от цялата страна, директори на дирекции и експерти от МОН, представители на академичните среди и на издателска верига „Анубис - Булвест“, Тангра ТанНакРа“, социални партньори и др.

Поздравителни адреси бяха прочетени от името на министър-председателя на Република България Бойко Борисов, вицепремиера и министър на образованието и науката Миглена Кунева, Н.Пр. д-р Ахмед ал Мадбух, проф. Анелия Клисарова и президента на КНСБ Пламен Димитров.

Водещи на тържественото събитие бяха популярните български актьори Искра Радева и Веселин Ранков.

Подробности за заключителния етап на XIX Национален конкурс „Учител на годината” - 2016 може да откриете в брой 19 на в. „Учителско дело“ от 16 май 2016 г.

Предлагаме на Вашето внимание списък с имената на наградените в конкурса:

XIX Национален конкурс „Учител на годината“, организиран от Синдиката на българските учители.

  1. Носители на приза „Учител на годината“:

I. Предучилищно възпитание и подготовка:

Виолета Миланова Стряскова, старши детски учител в ЦДГ „Зорница“ - гр. Сливен

II. Начално образование:

Иванка Станойчова Иванова, старши начален учител в СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - гр. Симитли, област Благоевград

III. Хуманитарно направление:

Мария Богомилова Николова, главен учител по БЕЛ в Техническа професионална гимназия „Н. Й. Вапцаров“ - гр. Радомир, област Перник

Николай Иванов Чакъров, старши учител по история в СОУ с преподаване на немски език „Фридрих Шилер“ - гр. Русе

  1. Природоматематическо направление:

Виолета Петрова Константинова, старши учител по химия в ПМГ „Васил Друмев“ - гр. Велико Търново

Кремлина Любомирова Черкезова, главен учител по информационни технологии в 34. ОУ „Стою Шишков“ - гр. София

Моника Димитрова Тенева, главен учител по биология в ОУ „Райна Княгиня“ - гр. Пловдив

  1. Изкуства и спорт:

Камелия Георгиева Христева-Кочова, старши учител по изобразително изкуство в ОУ „Стоян Михайловски“ - гр. Пловдив

Минко Петров Павлов, главен учител по физическо възпитание и спорт в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - гр. Първомай, област Пловдив

  1. VI. Професионално образование:

инж. Катя Владова Ралчева, старши учител в ПГ по транспорт „Проф. Цветан Лазаров“ - гр. Плевен

VII. Директори и помощник-директори:

Антони Милчов Стоянов, директор на СМГ „Паисий Хилендарски“ - гр. София

Веселина Иванова Въжарова, директор на Начално базово училище „Михаил Лъкатник“ - гр. Бургас

  1. VI Възпитателна работа, извънкласни и извънучилищни дейности, училищни психолози и педагогически съветници:

Ася Иванова Кулева, старши учител по немски език в МГ „Баба Тонка“ - гр. Русе

Стефка Николаева Султанова, педагогически съветник в ПГ по икономика „Проф. д-р Димитър Табаков“ - гр. Сливен

IX. Млади учители:

Самуил Станимиров Йонков, учител по история в СОУ „Райчо Каролев“ - гр. Габрово

Величка Петрова Попова, детски учител в ОДЗ № 8 „Таврия“ - гр. София

  1. Носители на Специалната награда на Председателя на СБУ:

Учители - ветерани:

Славка Мирчева Плевнелиева - Благоевград

Таньо Стоянов Кръстев - Чирпан, област Стара Загора

  1. Предучилищно възпитание и подготовка:

Райна Петрова Димитрова-Василева, директор на ОДЗ № 22 „Великденче“ - гр. София

  1. II. Начално образование:

Марияна Георгиева Боянова, старши начален учител в 3. ОУ „Петко Р. Славейков“ - гр. Търговище

Христина Иванова Георгиева, главен начален учител в СОУ „Христо Ботев“ - гр. Ихтиман, Софийска област

  1. Хуманитарно направление:

Маргарита Колева Димитрова, старши учител по история в СОУ „Христо Ботев“ - гр. Тутракан, област Силистра

Пепа Димитрова Марчева, старши учител по БЕЛ в Професионална гимназия по механоелектротехника и електроника - гр. Бургас

  1. IV. Природоматематическо направление:

Димитрина Иванова Йорданова, учител по математика в ОУ „Паисий Хилендарски“ - с. Надарево, област Търговище

Роза Ангелова Рангелова, главен учител по физика и математика в СОУ „Отец Паисий“ - гр. Стамболийски, област Пловдив

V. Изкуства и спорт:

Тотка Николаева Тодорова, старши учител по физическо възпитание и спорт в СОУ „Св. Климент Охридски“ - гр. Ямбол

VI. Професионално образование:

Ирена Емилова Димитровска-Андреева, главен учител в Професионална гимназия по търговия и ресторантьорство - гр. Враца

VII. Директори и помощник-директори:

Елисавета Илиева Червенкова, директор на ОУ „Васил Левски“ - с. Триводици, община Стамболийски, област Пловдив

Христина Петкова Кокенска, директор на ЦДГ „Радост“ - гр. Габрово

  1. VI Възпитателна работа, извънкласни и извънучилищни дейности, училищни психолози и педагогически съветници:

Ирина Димчова Вучкова, старши учител в V ОУ „Христо Ботев“ - гр. Кюстендил

Лидия Рангелова Обретенова, старши учител в ОДК - гр. Благоевград

IX. Млади учители:

Десислава Томчева Николова, детски учител в ЦДГ „Деница“ - гр. Пловдив

Стамена Валентинова Христова, детски учител в Частна ДГ „Мечтатели“ - гр. Варна

  1. Номинирани:

I. Предучилищно възпитание и подготовка:

Васка Костадинова Караоланова, старши детски учител в ЦДГ „Деница“ - гр. Пловдив

Дилка Филипова Коновска, старши детски учител в ОДЗ „Здравец“ - гр. Ихтиман, Софийска област

  1. II. Начално образование:

Емилия Младенова Николова, старши начален учител в XI ОУ „Елин Пелин“ - гр. Перник

Недялка Димова Томаатанасова, старши начален учител в ОУ „Георги Караславов“ - гр. Първомай, област Пловдив

Силва Минкова Христова, старши начален учител в СОУ „Николай Катранов“ - гр. Свищов, област Велико Търново

Снежана Великова Николова, старши възпитател в НУ „Княз Борис I“ - гр. Шумен

III. Хуманитарно направление:

Ангелина Борисова Маркова, старши учител по БЕЛ в I ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ - гр. Гоце Делчев, област Благоевград

Ели Христова Бундова, старши учител по английски език в СОУ с изучаване на чужди езици „Св. Климент Охридски“ - гр. Благоевград

Заприна Георгиева Глушкова, старши учител по БЕЛ и по френски език в СОУ „Н. Й. Вапцаров“ - гр. Хаджидимово, област Благоевград

Мария Иванова Коруданова, главен учител по английски език в ОУ „Димчо Дебелянов“ - гр. Ихтиман, Софийска област

Милена Ангелова Вълчовска, главен учител по БЕЛ в ОУ „Васил Левски“ - гр. Враца

Таня Иванова Конарска, старши учител по БЕЛ във II ОУ „Петко Р. Славейков“ - гр. Стара Загора

Юлияна Тодорова Бохорова-Георгиева, старши учител по БЕЛ в ПГ по хранителни технологии и техника - гр. Пловдив

IV. Природоматематическо направление:

Анна Иванова Антова, главен учител по химия в XI ОУ „Елин Пелин“ - гр. Перник

Йонка Руменова Генова, старши учител по информатика и информационни технологии в СОУ за деца с увреден слух „Св. Иван Рилски“ - гр. Търговище

Мимия Рангелова Докова-Колданова, старши учител по биология в ПМГ „Св. Климент Охридски“ - гр. Монтана

Стефан Янков Михалков, старши учител по физика в ПМГ „Акад. С. П. Корольов“ - гр. Благоевград

Христина Ненкова Георгиева, старши учител по математика в ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ - гр. Габрово

V. Изкуства и спорт:

Васил Веселинов Ангелов, учител по изобразително изкуство в СОУ „Отец Паисий“ - гр. Враца

Светла Вълова Пашова, старши учител по физическо възпитание и спорт в ОУ „Неофит Рилски“ - гр. Габрово

  1. VI. Професионално образование:

Венета Трифонова Кичукова, старши учител в ПГ по селско стопанство „Васил Левски“ - гр. Първомай, област Пловдив

Елена Владимирова Миткова, старши учител в ПГ по икономика „Проф. д-р Димитър Табаков“ - гр. Сливен

VII. Директори и помощник-директори:

Искра Павлова Владимирова, директор на V ОУ „Христо Ботев“ - гр. Кюстендил

Радослава Димитрова Георгиева, пом.-директор в ПГ по икономика „Проф. д-р Димитър Табаков“ - гр. Сливен

  1. VI Възпитателна работа, извънкласни и извънучилищни дейности,

училищни психолози и педагогически съветници:

Веселина Николова Йотова, старши учител в ЦУТНТ - гр. Разград

Свилена Дечева Дечева, старши учител в ЦРД - гр. Разград

  1. Млади учители:

Велислава Тихомирова Тотева, педагогически съветник във II ОУ „Стефан Пешев“ - гр. Севлиево

Малина Валентинова Милчева, детски учител в ОДЗ „Здравец“ - гр. Ихтиман

Награда на името на проф. Димитър Павлов за постигнати успехи в обучението по информатика и информационни технологии:

Йонка Руменова Генова, старши учител по информатика и информационни технологии в СОУ за деца с увреден слух „Св. Иван Рилски“ - гр. Търговище